Dernek yönetim kurulumuz Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti.

Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, 29 Nisan 2013 Pazartesi günü saat 16.00’da Beşiktaşlılar Derneği Hatay Şubesi Başkanı Mehmet Yıldız ve yönetim kurulu üyelerimizi makamında kabul etti.
 
Kabulden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür ederek derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkanımız Mehmet Yıldız, ilimizdeki Beşiktaş taraftarlarını İstanbul’daki Beşiktaş taraftarları ile yakınlaştırmak, oradaki atmosferi buraya taşımak için gayret gösterdiklerini söyledi.
 
Derneğin bünyesinde ilimizde bir futbol okulu bulunduğunu ve 100’ün üzerinde öğrencisi olduğunu hatırlatan Yıldız, buradan sporcu gençler yetiştirdiklerini ve hatta İstanbul’a da sporcu gönderdiklerini sözlerine ekledi.
 
Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz de ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, sporun önemine değindi.
 
Sporun, günümüzün vazgeçilmezlerinden olduğunu ifade eden Lekesiz, "İlimiz nasıl farklılıkları uyum ve ahenk içerisinde yaşatıyorsa, spor da  öyle gerçekten. Farklı dilleri, milletleri, ırkları aynı ortamda, aynı coşku etrafında buluşturabilen bir unsur. Bunların içerisinde de en etkili olanı futbol. Taraftarlık ve sahiplenme duygusunu oluşturmasıyla, taraftarlarına verdiği dayanışma, kaynaşma duygusu ile insanların enerjilerinin uygun zeminlerde harcanması için çok önemli bir disiplin. Sizler de bu anlamda bir çaba ve çalışma içerisindesiniz.Teşekkür ederim." dedi.
 

Dernek yönetim kurulumuzun kulübümüzü ziyareti

Yönetim kurulu üyelerimiz; 13-15 Nisan 2013 tarihinde İstanbul'da Başkanımız Sayın Fikret Orman, Asbaşkanımız Sayın Levent Erdoğan, Onursal Başkanımız Süleyman Seba (Hastane ziyareti), Teknik direktörümüz Sayın Samet Aybaba, futbolcularımızı ziyaret ederek başarılar dilemişlerdir. 15 Nisan 2013 tarihinde Beşiktaş-Antalya maçından sonra Antakya'ya dönülmüştür.

Hatay Beşiktaşlılar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman’ı makamında ziyaret etti.

[Not a valid template]

Hatay Beşiktaşlılar Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman’ı makamında ziyaret etti. Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, Akaretler kulüp binasında bulunan makamında Hatay Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mehmet Yıldız ve yönetim kurulu üyelerini sıcak bir ilgi ile ağırladı. Ziyaret sırasında Beşiktaş Jimnastik Kulübü ve Hatay Beşiktaşlılar Derneği ile ilgili olarak sohbet edildi. Hatay Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mehmet Yıldız, dernek çalışmaları hakkında bilgi vererek, kendilerini kabul eden Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman’a teşekkür etti. Beşiktaş’a gönülden bağlı olduklarını dile getiren Hatay Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mehmet Yıldız, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman’a taş mozaikten yapılmış Beşiktaş Arması ve Hatay iline özgü çeşitli hediyeler takdim etti. Samimi bir ortamda geçen ziyaretin sonunda bu buluşmadan büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, dernek üyeleriyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yönetim kurulu üyelerimiz; Asbaşkan Sayın Levent Erdoğan'ı da ziyaret etti. Yönetim kurulu üyelerimiz, Erdoğan'ı ziyaretinde Beşiktaş yönetiminin kendilerinden beklentilerini yerine getirmek için çalıştıklarını söyleyip, faliyetlerini aktardılar.
Hatay'dan İstanbul'a gelen dernek yönetimizi daha sonra teknesinde ağarlayan Levent Erdoğan, yöneticilerimizle boğaz turu yaptı.

NOT: Ziyaretler ve gezi esnasında çok miktarda fotoğraf çekilmiştir. Düzenlenmesi için süre gerekmektedir. Fotoğraflar en kısa zamanda ziyaretçilerimize sunulacaktır.

Saygılarımızla.

Hatay Beşiktaşlılar Derneği’nde futbol şöleni başladı.

Hatay Beşiktaşlılar Derneği tarafından organize edilen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 4.üncü Halı Saha Futbol Turnuvası  başladı.[Not a valid template]

Geleceğin futbol yıldızlarını yetiştiren Hatay Beşiktaşlılar Derneği futbol okulunda eğitim alan sporcular, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile düzenlenen futbol turnuvasında şampiyonluk için ter döküyorlar.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Hatay Beşiktaşlılar Derneği Basın Danışmanı M.Hüseyin ZORKUN, Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile kulüpte bir futbol heyecanının başladığına dikkat çekerek, “Başarılı antrenörlerimiz Abidin Olgun ve Bertan Seferoğlu nezaretinde çalışmalarını sürdüren sporcularımız Atatürk’ün kendilerine armağan ettiği bu anlamlı bayram nedeni ile sahada büyük bir heyecan ile ter döküyorlar. Antrenörlerimizin yaptığı gruplandırma ile sporcularımız kendi aralarında şampiyonluk heyecanını yaşamaya başladılar. Hafta sonları devam eden turnuva 23 Nisan tarihine kadar devam edecek ve şampiyon takım belli olacak” dedi.

Hatay Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mehmet Yıldız yaptığı açıklamada, çocuk ve gençlerin yetişmesine büyük önem verdiklerine dikkat çekerek, “Artık geleneksel hale getirdiğimiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 4.üncü Halı Saha Futbol Turnuvamız başladı. Çocuk ve gençlerimiz bu turnuvada büyük bir heyecan yaşıyorlar. Velilerimiz de bu tatlı heyecana ortak oluyorlar. Ulu Önder Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği bu anlamlı bayramda düzenlediğimiz  futbol şölenimiz bizim için ayrı bir önem taşıyor. Turnuva sonunda şampiyon olan takım ve sporcularımızı ödüllendireceğiz” dedi.

Hatay Beşiktaşlılar Derneği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 4.üncü Halı Saha Futbol Turnuvası heyecanlı maçlar ile devam ediyor.

Kaynak:
Hüseyin ZORKUN
Antakya Haber Ajansı

Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mehmet Yıldız ve Dernek üyeleri ATSO’yu ziyaret etti.

Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Mehmet Yıldız ve Dernek üyeleri ATSO’yu ziyaret etti. Dernek üyelerini Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet Çinçin, Meclis Üyeleri Ömer Gürbüz ve Metin Kardeş karşıladı.[Not a valid template]

Derneğin çalışmalarından bahseden Yıldız, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Hatayspor Kulüp Başkanı da olan Hikmet Çinçin’in Hataysporu 2. Lige çıkararak büyük bir başarıya imza attığını dile getirdi. Sporun hayatımızda önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Yıldız, amaçlarının Beşiktaş taraftarlarını bir araya getirerek takıma destek olmak olduğunu dile getirdi.

Başkan Çinçin ise her alanda spora tam destek verdiklerini ve ülkenin önde gelen takımlarından biri olan Beşiktaş’ın Hatay temsilciliğinin olması taraftarlarının sesini duyurmaları açısından önem taşımaktadır. Çinçin, ziyaretlerinden ötürü Dernek Başkanı Yıldız’a ve Dernek Üyelerine teşekkür etti.