Hatay Beşiktaşlılar Derneği Yönetim Kurulu Basın Toplantısı.

Hatay Beşiktaşlılar Derneği Başkanı ve BJK Kongre üyesi Mehmet Yıldız, yönetim kurulu üyeleri Bekir Sertbaş, Mehmet Durmuş Durmaz, Fikret Hasde, E. Raif Maraşlıoğlu ve organizasyon sorumlusu Seçil Akgöl yerel basınla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Hatay tarihinde Beşiktaş Jimnastik Kulübü olarak ilkleri gerçekleştirmek üzere olduklarını belirten Başkan “15-17 Kasım tarihlerinde Beşiktaş Jimnastik Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fikret Orman ve Yönetim Kurulu Üyelerini ilimizde ağırlayacağız. Derneğimizin 10.Yılı kutlamaları çerçevesinde hazırlamış olduğumuz organizasyonda Kulüp Başkanımız Sayın Fikret Orman’ı en uzun süre konuk edecek dernek olacağız. Ayrıca Gülderen mevkiinde yapılacak Türkiye ‘de ilk ve tek Hatıra Ormanı da BJK tarihinde bir ilktir.

Cuma gecesi başlayacak etkinlikler çerçevesinde Cumartesi sabahı yapılacak Bölge Başkanları Toplantısında bir ilk olma özelliğindedir. Cumartesi gecesi Ottoman Palace Otel’de yapılacak 10.yıl balosunda sanatçı Murat Başaran sahne alacaktır.

Hatıra Orman açılışı ve 10.yıl balosuna başta Adalet Bakanımız Sayın Sadullah Ergin ve Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin LEKESİZ olmak üzere ilimizin protokol üyeleri de katılacaklardır.

 

 

PROGRAM AKIŞI

15.11.2013 CUMA :

19:45 Havaalanında karşılama

20.30 Akşam yemeği (Bellur Saray-Atatürk Caddesi)

16.11.2013 CUMARTESİ :

1) 10:30 Antakya Arkeoloji Müzesi ziyareti

2) 11:30 Hatay Beşiktaşlılar Derneği ziyareti

3) 12:30 Şehir Kulübü’nde öğle yemeği

4) 13:30 Saray Caddesi gezisi ve Uzun Çarşı Asi Künefe’de künefe ziyafeti

5) 15:00 Hatıra Ormanı için Gülderen’e hareket

6) 15:30 Hatıra Ormanı Açılışı (Adalet Bakanı ve protokol üyelerinin de katılımıyla)

7) 17:00 BJK Bölge Başkanları toplantısı (Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda)

8) 18:00 Serbest zaman

9) 19:03 10.Yıl Balosu (Antakya Ottoman Palace Otel)

 

17.11.2013 PAZAR :

1) 10:30 Harbiye ziyareti

2) 12:00 Halı Saha ziyareti (Futbol Okulumuzu ziyaret Defne Halı Saha)

3) 13:30 Hatay Spor maçı İlk Yarı izlemesi

4)14:30 Çocuk Esirgeme Kurumu ziyareti

5)15:30 İzmir caddesi’nde Antakya Belediyesi Habibi Neccar Sosyal Tesislerinde öğle yemeği

6)17:30 Havaalanına uğurlama.

Prime Mall AVM’de sinema etkinliği düzenledik.

Hatay Beşiktaşlılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yıldız Dernek bünyesinde bulunan Futbol Okulu öğrencileri için Prime Mall'da sinema etkinliği düzenlediklerini belirtti.

Açıklamasının devamında Yıldız, "Cumhuriyetimizin 90. yıl kutlama etkinlikleri çerçevesinde derneğimiz bünyesinde bulunan futbol okulu öğrencilerimize, futbol okulumuzun hocaları nezaretinde Prime Mall AVM'de sinema etkinliği düzenledik. Öğrencilerimizin güzel vakit geçirmelerini sağlamak için bu ve bunun gibi etkinliklerimiz devam edecek." şeklinde konuştu.

Yıldız Sözlerini tamamlarken "Bu büyük gün vesilesi ile başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi hürmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

VEFAT

Başkanımız Sayın Fikret Orman'ın Babası Sayın Abdulkadir Orman vefat etmiştir. Merhuma; Cenab-ı Allah'tan (C.C.) rahmet, Sayın Başkanımıza, Orman ailesine ve tüm camiamıza baş sağlılğı dileriz.

Hatay Beşiktaşlılar Derneği

Ayhan Tumani Beşiktaş futbol okulu öğrencilerimizi antrenmanda ziyaret etti.

Geçmiş dönemde Christoph Daum hocanın yardımcılığını yapan aynı zamanda Hataylı olan eski futbolcu Ayhan Tumani; Beşiktaş futbol okulu öğrencilerimizi antrenman sırasında ziyaret edip sohbet etti. Dernek başkanımız Sayın Mehmet Yıldız ve yönetim kurulu üyelerimiz Ayhan Tumani hocamızla birlikte geleceğin futbol yıldızı adaylarına sağlık ve başarı temennisinde bulundular. Öğrencilerin ve ailelerinin yaklaşan kurban bayramını kutladıklarını belirttiler.

Yönetim Kurulumuz Mustafa Karadeniz’i Ziyaret etti.

Yönetim Kurulu üyelerimiz; GÜRTAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Mustafa Karadeniz'i ziyaret etti. Sayın Karadeniz tarafından yönetimimize verilen yemekte kulübümüz ve derneğimizle ilgili sıcak sohbetten ve yaptığımız faaliyetlerle ilgili fikir alışverişinden sonra yönetim kurulumuz adına Başkanımız Sayın Mehmet YILDIZ, Sayın Karadeniz'e Beşiktaş Forması hediye etti.

Hediye forma için teşekkürlerini ileten Sayın Karadeniz her zaman derneğimizin yanında olacağını belirtti.